یکی از مشکلات کمد کشویی این است که باید به طور مداوم ریل های آن را تمیز کنیم، چون به مرور گرد و غبار داخل آن جمع شده و کارکرد آن را مختل خواهد کرد. در صورت کثیف شدن ریل ها، درب ها هنگام باز و بسته شدن صدا خواهند داد و به احتمال زیاد گیر خواهد کرد

 

 یکی دیگر از مشکلات درب های ریلی باز نشدن کامل آنها است و نمی توان از فضای کلی داخل کمد به طور همزمان استفاده کرد. در صورت باز کردن کامل درب، فقط نصف کمد قابل مشاهده است و نصف دیگر در پشت درب باقی می ماند

 

به علت این که درب های کمد در مسیر افقی باز و بسته می شوند، فقط در مکان هایی که به صورت مستطیل هستند نصب می شوند و در محل های شیب دار، امکان نصب آن وجود ندارد.

قیمت تمام شده کمد دیواری کشویی زیاد است.

یراق آلات مورد استفاده در کمد دیواری کشویی قیمت بالایی دارند و این مساله باعث می شود، که قیمت نهایی این کمدها کمی گران تر از کمدهای لولایی باشد. البته کیفیت لوازم استفاده شده در ساخت کمد نیز تاثیر زیادی بر قیمت می گذارند ولی نباید به خاطر هزینه ی کمتر از یراق آلات بی کیفیت استفاده شود.

مهم‌ترین مواد مورد استفاده در کمد دیواری

به طور معمول چهارچوب داخلی کمدهای دیواری با استفاده از چوب، ام دی اف یا ف ساخته می شوند، ولی مهم ترین بخش این کمدها نمای خارجی آن است که از موادی مانند: چوب، ام دی اف، های گلاس، شیشه و آینه تولید می شود.

:

معرفی انواع کمد دیواری از لحاظ جنس و درب

چوب

دی اف

با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن ام دی اف، صنعت چوب تغییر بسیاری کرد و ام دی اف به پرکاربردترین ماده در این صنعت تبدیل شد. امروزه بیشتر کمدهای دیواری از آن ساخته می شوند. قیمت مناسب، کیفیت و مقاومت خوب و وجود طرح ها و رنگ های متفاوت برای ام دی اف، باعث شده است که با تمامی سبک های دکوراسیون سازگاری داشته باشد.

های گلاس

های گلاس در اصل نوعی ام دی اف براق است که که تمامی مزایای ام دی اف ار دارد. براقیت زیاد های گلاس باعث می شود که فضای اطراف کمد روشن تر و بزرگ تر دیده شده و جذابیت و درخشندگی بیشتری در خانه به وجود آید. یکی از معایب این جنس این است که لکه ها به راحتی روی آن دیده می شوند و باید به طور مداوم آن را تمیز کنیم.

آینه

بهترین مزیت آینه، انعکاس نوری آن بوده که تاثیر زیادی در بزرگ تر و جادارتر دیده شدن اتاق دارد. به طور معمول برای هر اتاقی یک آینه تهیه می کنند، می توانید با نصب یک آینه بر روی درب کمد، هم از خرید یک آینه ی جداگانه صرف نظر کرده و هم زیبایی منحصر به فردی به کمد خود اضافه نمایید. به این علت امروزه استفاده از آینه بر روی درب های کمد محبوبیت زیادی دارد. می توان بر روی یک درب کمد یا تمامی درب ه آینه نصب کرد و این مساله به سلیقه هر فردی بستگی دارد.

 


مشخصات

تبلیغات

کسب درآمد

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم و سریال ..::MUSIC::.. هواوی سرویس کسب و کار اینترنتی اخبار و آموزش آی تی کامپیوتر و نرم افزار Black Swan بانک درآمد زایی با سایت ها و نرم افزار ها دانلود کتاب خرید فایل teenagers diary